Відділ передплати: Київстар (067) 878-51-32; Vodafon (095) 142-66-89; Life (063) 592-47-59

14

Як отримати бюджетне відшкодування ПДВ спецрежимнику

Сільгосппідприємство – суб’єкт спецрежиму з ПДВ експортувало свою продукцію за кордон. Чи має воно право на бюджетне відшкодування ПДВ, і якщо так, то як його обчислити та отримати?

Сільгосппідприємства – суб’єкти спецрежиму з ПДВ, які експортують свою продукцію, мають право на отримання бюджетного відшкодування. Так, відповідно до п. 209.4 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) при вивезенні сільськогосподарських товарів (супутніх послуг) у митному режимі експорту сільгосппідприємство – виробник таких товарів/послуг має право на бюджетне відшкодування ПДВ, сплаченого (нарахованого) постачальникам товарів/послуг, вартість яких включається до складу виробничих факторів.

Відповідно до п. 195.1 ПКУ операції з експорту товарів (супутніх послуг), якщо їх експорт підтверджено митною декларацією, оформленою відповідно до вимог митного законодавства, оподатковуються за нульовою ставкою. Нагадаємо, що до 01.01.2016 р. діяли норми п. 15 (151, 152) підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ, згідно з якими операції з вивезення в митному режимі експорту ряду зернових та технічних культур звільнялися від обкладення ПДВ. Однак, починаючи з 01.01.2016 р., ці норми було скасовано, і тепер усі види сільгосппродукції експортуються за загальним порядком (тобто за нульовою ставкою). А це означає, що  практично всі сільгоспвиробники-експортери мають право на відшкодування ПДВ з бюджету (в разі здійснення експортних операцій).

Бюджетне відшкодування ПДВ здійснюється лише на підставі показників загальної декларації (0110), тоді як весь податковий кредит із вартості витрат, понесених при виробництві (вирощуванні) сільгосппродукції (у т. ч. й експортованої), сільгосппідприємства-спецрежимники акумулюють у спецрежимній декларації. Тому сільгосппідприємству слід самостійно обчислити суму ПДВ (податкового кредиту), яка відповідає експортованій сільгосппродукції та перенести її зі спецрежимної декларації до загальної.

Законодавчо визначеної методики (порядку) розрахунку суми ПДВ, що підлягає зазначеному перенесенню між деклараціями на сьогодні немає, але на нашу думку, правильною буде така послідовність дій:

– проаналізувати собівартість експортованої продукції;

– вибрати складові цієї собівартості (за статтями витрат) та виділити з них ті, під час здійснення яких (придбання відповідних товарів, робіт, послуг) нараховувався ПДВ та відображався податковий кредит у спецрежимній декларації;

– вибрати та скласти перелік податкових накладних , за якими придбавалися такі товари, роботи, послуги;

– за даними цього переліку обчислити загальну суму ПДВ, включеного до податкового кредиту у зв’язку з виробництвом експортованої сільгосппродукції;

– оформити бухгалтерську довідку з розрахунком суми коригування ПДВ та переліком ПН, які підтверджують цю суму.

Згідно з п. 4 розд. V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну від 28.01.2016 р. № 21, перенесеення (коригування) податкового кредиту зі спецрежимної декларації у загальну в ра...

Читати далі

Введіть еmail і ми надсилатимемо Вам ексклюзив від «АгроPRO»

Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер: